Estetyka glam loft podbija wnętrza na całym świecie! Style glamour i loftowy tworzą interesujący duet, który przełamuje wnętrzarskie schematy. Jak stworzyć mieszkanie glam loft, które będzie zarówno luksusowe oraz urządzone z dbałością o detale, jak i o wyrazistym charakterze z nutą surowości? Jak wygląda ten styl wnętrzarski?
Bogactwo i surowość – czy mogą funkcjonować w jednym miejscu? Oczywiście! Glam loft to styl, w którym jak na dłoni widać połączenie dwóch przeciwstawnych podejść do aranżacji wnętrz: glamour oraz loftowego (industrialnego). Urządzenie mieszkania w stylu glam loft ma sens szczególnie w dwóch przypadkach.
Kluczem do urządzenia idealnie skomponowanego, a przez to intrygującego wnętrza będzie zabawa elementami z dwóch styli. Nie musisz skupiać się na proporcji 50:50, czyli takiej sytuacji, w której np. w salonie znajdzie się jednakowa liczba mebli glamour i industrialnych. Równie dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do pokoju jednego elementu glamour, który pięknie odznaczy się na tle betonowych ścian i podłóg. Możesz też zachować wystawny charakter łazienki, pełnej luster i kryształów, ale przełamać kosztowny wystrój za pomocą wyrazistego, czarnego regału z malowanej proszkowo stali.
Biorąc pod uwagę styl glam loft, najlepiej zdecydować się na kolor szary we wszystkich jego odcieniach. To właśnie ta barwa jest wspólnym mianownikiem stylu loft i glamour. W pofabrycznych, wysokich i przestronnych pokojach najlepiej prezentuje się matowa, betonowa szarość – w jaśniejszej lub ciemniejszej tonacji. Z kolei we wnętrzach stawiających na luksus i błysk najbardziej sprawdza się srebrzysta szarość, która perfekcyjnie pasuje do lustrzanych, perłowych czy brokatowych powierzchni. Nie zapominaj jednak o innych kolorach. W stylu loftowym będą to: zgaszona zieleń, żółty, czerń, biel i barwa czerwonej cegły, a w glamour pastele, beże, mocny róż, turkus oraz fiolet.
Styl glam loft w mieszkaniu uzyskasz też, używając unikalnych płyt laminowanych od marki Woodeco – szeroka gama szarości dekorów zaskoczy każdego. Wśród nich znajdziesz m.in.:
Styl glam loft budzi Twoje pozytywne uczucia? Zastanawiasz się, które meble stworzą eklektyczny klimat, w którym nie brakuje przepychu, ale i mocnego charakteru? Przeszukaj zbiór mebli zarówno z jednego, jak i drugiego omawianego stylu, a następnie swobodnie wymieszaj je w Twojej przestrzeni.
Do tej grupy zaliczamy z pewnością:
Styl loftowy zbudujesz przede wszystkim z pomocą następujących mebli:
Styl glamour potrafi doskonale uzupełnić „braki” wielkomiejskiego loftu. Mowa tutaj o tkaninach, które w dużych ilościach pojawiają się we wnętrzach spod znaku luksusu, a których brakuje w tych industrialnych. Styl glamour wprowadza z ich pomocą atmosferę tajemniczości i teatralności. Już kilka tekstyliów – pluszowe fotele, welurowe sofy, zasłony i poduszki z migoczącą nitką czy włochate dywaniki – ocieplą salon lub sypialnię w lofcie.
Odrobinę przepychu do loftowych przestrzeni wprowadzą także:
Ciekawą inspiracją wnętrzarską są abstrakcyjne obrazy XXL pokryte metaliczną, m.in. złotą farbą. Rozświetlające aranżację dzieła pokażą się szczególnie efektowne na betonowych ścianach.
Smakowitej wyrazistości wnętrzom glamour nadadzą dla odmiany takie akcesoria, jak:
Wnętrzarską „kropką nad i” w salonie, kuchni czy łazience glam loft są odpowiednie lampy. Styl loftowy koncentruje się na jak najprostszym oświetleniu. Mile widziane będą stalowe oprawy wpuszczane w sufit, jak i metalowe klosze. To jednak nie wszystko. Estetyka loftowa całymi garściami czerpie ze świata fotografii oraz teatru. Dlatego też znajdziesz tam lampy na statywie z trzema nogami. Nie można zapominać o neonach – integralnej części loftu. Przestrzenie glam loft wypełniają lampy neonowe, które układają się w konkretne napisy albo w grafiki, odpowiadające zainteresowaniom właścicieli mieszkania. Neony wyjątkowo dobrze wyglądają w kontraście do ściany z czerwonej cegły.
A co z lampami, które na co dzień oświetlają mieszkania w stylu glamour? Jeśli Twoim celem jest nadanie loftowej przestrzeni nieco słodyczy, szyku i kokieterii, postaw na dużą liczbę lamp bocznych. Powinny one posiadać tradycyjne tkaninowe klosze z pękatymi podstawami – ze szkła, ceramiki bądź chromowanymi. Nad całością pomieszczenia czuwa z kolei żyrandol kryształowy – znak, że wnętrze, które widzisz, urządzono w stylu glam loft!