Plan realizacji Woodlove.to — jak opracować etapy tworzenia wnętrza?
Remont lub aranżacja wnętrza to wyzwanie, na które składa się bardzo wiele czynników — od odpowiedniego projektu po dobór doświadczonych fachowców, którzy zrealizują naszą wizję. W celu kompleksowej pomocy z wszelkimi zagadnieniami wnętrzarskimi powstała Platforma Woodlove.to, która posiada wiele funkcjonalności, które ułatwiają aranżację domów czy mieszkań. Jedną z opcji jest możliwość stworzenia planu realizacji. Czym dokładnie jest i jakie zalety posiada ta funkcja?
Plan realizacji — czym jest?
W uproszczeniu, to szczegółowy plan z dokładnie rozpisanymi etapami, w którym mamy możliwość dodawania i edytowania poszczególnych zadań z podziałem na fachowców oraz datami realizacji. Służy przede wszystkim do zarządzania projektem, kontaktów z klientem i ekipą wykonawczą oraz usprawniania tempa realizacji poszczególnych zadań. Plan realizacji może być także połączony z utworzonym uprzednio projektem, w którym zawarte są szczegóły, w jaki sposób chcemy, by była zrealizowana nasza przestrzeń. Dzięki funkcji plan realizacji możemy:
- utworzyć plan z szablonu lub ręcznie umieszczając w nim poszczególne parametry;
- modyfikować cały plan, jak i poszczególne zadania;
- zmieniać statusy zadań na zrealizowane lub nie;
- przypisać osobę odpowiedzialną za zadanie i wyznaczyć termin jego realizacji;
- dodać komentarze do zadania oraz komunikować się w sprawie konkretnego zadania, np. gdy chcemy zorientować się, na jakim etapie realizacji jest dane zadanie lub gdy coś budzi naszą wątpliwość;
- dodać plik dotyczący zadania, np. projekt, dokumentacje, umowę, rysunki techniczne.
Niepodważalną zaletą stworzenia planu realizacji na Platformie jest to, że znajduje się w jednym miejscu, dzięki czemu możemy monitorować projekt i sprawdzać, na jakim etapie realizacji są poszczególne zdania. Dzięki planowi realizacji łatwiej będzie nam zaplanować działania, szczególnie takie, które muszą następować po sobie i je monitorować. Jakie jeszcze zalety posiada opcja plan realizacji?
Plan realizacji — zalety
- Możliwość samodzielnego utworzenia prostego planu projektu — z szablonu lub bez.
Dzięki Platformie Woodlove.to mamy możliwość stworzenia planu realizacji krok po kroku — z uwzględnieniem różnych składowych, jak własny projekt, moodboard czy dokumentacja. Całość możemy stworzyć z predefiniowanego szablonu dostosowanego do konkretnego pomieszczenia, jak również samemu stworzyć plan realizacji od podstaw — umieszczając w nim poszczególne zadania
- Dodawanie etapów projektu i podzadań do realizacji oraz zarządzanie statusami realizowanych zadań i nadawanie im pierwszeństwa.
Do utworzonego planu realizacji możemy dodawać etapy i zadania, by krok po kroku zaplanować wszystkie elementy tworzenia naszego wnętrza. Dodatkowo jesteśmy w stanie zarządzać statusami zadań — oznaczać je jako zrealizowane lub nie, dodawać daty oraz specjalistów — a także nadawać im priorytety. Na Platformie odbywa się to w mechanice drag&drop, czyli złap i upuść. Oznacza to, że gdy mamy utworzone już wszystkie etapy naszego planu, możemy po prostu przeciągnąć jeden z nich wyżej lub niżej i nadać mu priorytet, lub kolejność realizacji.
- Uruchomienie planu realizacji z poziomu moich projektów i niezależnie od projektu.
Dzięki synergii poszczególnych funkcjonalności Platformy jesteśmy w stanie, np. z poziomu panelu Moje Projekty stworzyć plan realizacji. To wygodna opcja, ponieważ możemy od razu podpiąć przygotowany uprzednio projekt do naszego planu. Możemy również utworzyć po prostu sam plan realizacji niezależnie od tego, czy mamy już gotowe jakieś wcześniejsze projekty.
- Możliwość udostępnienia planu realizacji specjalistom z Platformy, jak i zapraszania specjalistów spoza niej.
Utworzony plan realizacji możemy udostępnić wybranym przez siebie specjalistom, którzy są obecni na Platformie Woodlove.to, ale również możemy zapraszać fachowców, którzy nie są jeszcze na niej obecni. Dzięki temu mamy pełną dowolność w wyborze specjalistów, którzy zrealizują wnętrze naszego domu czy mieszkania.
- Monitoring projektów — ilości zadań, komentarzy oraz system powiadomień o statusie zadań.
W przygotowanym planie realizacji mamy do dyspozycji panel sterowania START, który pokazuje nam dokładnie ile zadań mamy do zrealizowania, ile komentarzy znajduje się w danym planie, a także wysyła nam powiadomienia o statusie zadań — zarówno tych planowanych do realizacji, jak i opóźnionych. Dzięki temu wszystkie statystyki naszego projektu znajdują się w jednym miejscu.
- Możliwość agregowania projektów.
W ramach jednego projektu, np. dom na wsi, możemy oddzielnie przygotować plany realizacji dla poszczególnych pomieszczeń, takich jak kuchnia, salon, łazienka czy sypialnia, a następnie agregować je pod jeden, główny projekt — w tym przypadku byłby to dom na wsi. W projekcie znajdują się konkretne wymiary pomieszczenia, inspiracje, moodboardy, styl itd., co ułatwia specjaliście stworzenie pożądanej przez nas przestrzeni.
Stworzenie własnego planu realizacji to wyzwanie, gdyż trzeba pamiętać o wielu elementach, które z perspektywy aranżacji wnętrz są niezbędne. Platforma Woodlove.to pomaga stworzyć taki plan, a także pozwala modyfikować jego poszczególne elementy, by był on zgodny z naszą wizją.